Konferencja „Jaki jest ostateczny cel antykultury?” pod patronatem ROS

W sobotę 20 kwietnia, w sali konferencyjnej stołecznego Hotelu Gromada Centrum odbędzie się konferencja pt. „Jaki jest ostateczny cel antykultury?”. To całodzienne wydarzenie organizowane jest z okazji przypadającej dwa dni później, pierwszej rocznicy śmierci śp. Krzysztofa Karonia.

 

Konferencja została poświęcona problematyce antykultury w kontekście życia i twórczości śp. Krzysztofa Karonia – myśliciela i autora przełomowego opracowania pt. „Historia antykultury”. Ta, wydana w 2018 roku książka, wprowadziła do otwartego obiegu oryginalną, odkrywczą intelektualnie koncepcję rozwoju ideologii marksistowskiej. Publikacja ta bez wątpienia wywarła duży wpływ na szeroko rozumiane środowisko konserwatywne w Polsce. Nie tylko przyczyniła się do zmiany sposobu postrzegania przez opinię publiczną wielu negatywnych zjawisk społeczno-kulturowych. Zainspirowała również do twórczej pracy wielu publicystów i naukowców. Wywołała ciekawą, ożywczą polemikę i debatę.

Dość powiedzieć, że w tym samym mniej więcej czasie swoją książkę pt. „Marksizm kulturowy. 50 lat walki z cywilizacją Zachodu” napisał historyk Dariusz Rozwadowski. Nawiązał on tam do internetowej twórczości Krzysztofa Karonia. Natomiast w lutym 2023 roku, na krótko przed śmiercią, autor „Historii antykultury” był świadkiem premiery „Encyklopedii Antykultury”, czyli pracy zbiorowej jego współpracowników, a i w pewnym sensie uczniów. Siedmiu autorów postanowiło w ten sposób twórczo rozwinąć przemyślenia i teorie Krzysztofa Karonia, oddając zarazem hołd staraniom, które podjął on na przestrzeni kilku ostatnich lat publicznej działalności.

Co więcej, w ostatnich miesiącach na rynku wydawniczym pojawiła się kolejna publikacja podejmująca podobną problematykę, a mianowicie „Katechizm antykultury” dr. Jerzego Szczepkowskiego. Praca ta łączy w swoich analizach temat ideologii marksistowskiej z tzw. Wielkim Resetem, czyli globalistyczną koncepcją przebudowy świata w duchu zrównoważonego rozwoju i inkluzji.

W zamyśle organizatorów konferencja ma być forum wymiany myśli na temat kryzysu wywołanego ideologią antykulturową, aby jeszcze bardziej pogłębić badania nad tym katastrofalnym zjawiskiem. Nadzieją organizatorów (Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Księdza Piotra Skargi oraz środowisko współpracowników śp. Krzysztofa Karonia) jest to, że konferencja zainspiruje kolejnych badaczy i twórców do wytężonej pracy oraz pomoże znaleźć sposoby na odbudowę kultury – zwłaszcza tej chrześcijańskiej, będącej jedyną prawdziwą i skuteczną podstawą zdrowego społeczeństwa.

Pośród prelegentów znajdą się m.in.: o. prof. Jan Strumiłowski OCist, red. Tomasz A. Żak, Bartosz Kopczyński, dr Jerzy Szczepkowski, red. Jakub Zgierski, Stanisław Żuławski, Arkadiusz Stelmach.

Patronami medialnymi konferencji „Jaki jest ostateczny cel antykultury?” są m.in.” Portal PCh24.pl oraz Tygodnik „Do Rzeczy”.

Organizatorzy – oprócz unikalnej okazji wysłuchania wykładów i paneli, inspirujących spotkań kuluarowych – zapewniają uczestnikom wyżywienie podczas konferencji, przerwy kawowe oraz atrakcyjny pakiet materiałów, w tym egzemplarze „Encyklopedii antykultury”.

 

Uwaga! Udział w konferencji możliwy jest tylko po wcześniejszej rejestracji na stronie konferencji:

www.Antykultura2024.wiarainauka.pl.

Ilość miejsc jest mocno ograniczona pojemnością sali. Więc warto dokonać rejestracji jak najszybciej.

Konferencja odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia 2024 r. w Hotelu Gromada Centrum w Warszawie, pl. Powstańców Warszawy 2. Zarejestrowani uczestnicy mogą zajmować miejsca od godziny 9:00. Uroczyste otwarcie konferencji o godz. 10:00. Zakończenie planowane jest około godz. 19:00.

Szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny na stronie: www.antykultura2024.wiarainauka.pl

 

Piotr Kucharski, Jakub Zgierski

Artykuł ze strony: https://pch24.pl/warszawa-pamieci-krzysztofa-karonia-rocznicowa-konferencja-o-celu-antykultury/

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *