87. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców 1 – 2 lipca, Jasna Góra

Wokół szkoły narasta niepokój – zauważa biskup Piotr Turzyński, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Nauczycieli. Jak mówi, dzisiaj uczeń staje się nauczycielem, wspomina się wyłącznie o prawach, a nie obowiązkach dzieci i młodzieży. Hierarcha zaprosił nauczycieli i wychowawców na pielgrzymkę, która odbędzie się w dniach 1 – 2 lipca na Jasnej Górze.

Zachęcamy do udziału!

Biskup Turzyński wskazuje, że władze oświatowe chciałyby młodzież zostawić bez wartości, w pustce, bez religii, bez etyki, gdzieś poza dobrem i złem, co nie jest możliwe. Mówi również, że obserwujemy olbrzymi zwrot w sposobie wychowania, czy spojrzenia na szkołę.

Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Nauczycieli pragnie, aby młodzież, szkoła była miejscem, gdzie dojrzewa się do wspaniałego życia, a nauczyciele, aby byli w szkole polskiej duszą tej szkoły, nieśli wartości, mogli kształtować i formować pięknych ludzi.

– Chcemy dać nauczycielom siłę, pokazać, że są ważni, że mają bronić wartości, aby nie uciekali od wychowania młodego pokolenia. W nowych programach przygotowanych przez władze zginęło słowo „bohater”. Jeśli był temat: „bohaterska postawa Polaków w czasie wojny” to zmieniono dzisiaj na: „postawa Polaków wobec okupanta”. Jakby władze bały się bohaterów, ludzi będących symbolami, pociągającymi do działania – powiedział biskup Turzyński.

87. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców odbędzie się w dniach 1 – 2 lipca pod hasłem: „Nauczycielu, co mam czynić?”.

Źródło: KAI, pch24.pl

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *