Zmarł wybitny filozof Krzysztof Karoń – Sygnatariusz ROS

Dotarła do nas poruszająca informacja o śmierci wybitnego niezależnego myśliciela Krzysztofa Karonia, jednego z  grona Sygnatariuszy Ruchu Ochrony Szkoły.

Pan Krzysztof zmarł w nocy 22 kwietnia 2023 r.

Do końca był aktywny i zaangażowany w sprawy Jego sercu najbliższe – obrony Polski przed komunizmem we wszelkich jego przejawach. Stworzył cykl autorskich wykładów Program Wiedzy Społecznej dotyczących historii marksizmu i nowej historii kultury. W 2018 roku wydał pomnikową książkę “Historia antykultury”, za którą rok później przyznano Mu nagrodę fundacji PAFERE oraz  nominowano do Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza.

Myśl i publicystyka Krzysztofa Karonia zainspirowała wielu obserwatorów kultury i filozofii oraz myśli społecznej. Był wzorem niezależnego badacza w czasach politycznej poprawności i koniunkturalizmu.

Dołączył do Ruchu Ochrony Szkoły, podzielając nasze obawy o stan polskiej oświaty i dostrzegając te same zagrożenia. Służył nam wsparciem na miarę Swoich słabnących sił, za co dziś wyrażamy szczególną wdzięczność.

Walka Pana Krzysztofa z nieuleczalną chorobą budziła nasz najwyższy podziw. Nie przegrał jej!

Odpoczywa teraz w pokoju.


 

Pogrzeb zmarłego w nocy z piątku na sobotę po ciężkiej chorobie Krzysztofa Karonia odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 12.00 w Tomaszowie Mazowieckim.

O terminie i miejscu pogrzebu poinformował portal PCh24.pl red. Jakub Zgierski.

„Szanowni Państwo, pogrzeb naszego przyjaciela Krzysztofa Karonia odbędzie się w najbliższy czwartek o godzinie 12.00 w kościele pw. św. Jadwigi Królowej, ul. Warszawska 75/81 w Tomaszowie Mazowieckim”, napisał.

1 Comment

  1. Iréna KUCZYNSKA

    Trafilam kilka dni temu na nagranie Pana Krzysztofa Karonia. Bardzo zaluje ze nie znalam go wczesniej. To, co mowil o finansach, o marksizmie, o ruwolucji bylo bardzo trafne i odwazne.
    Wybitna postac.
    Pokoj jego duszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *