Nauczycielu! Uważaj na szkolenia on-line, jakie ci proponują!

Otrzymaliśmy na skrzynkę kontakt@ruchochronyszkoly.pl  następującą informację:

“ostatnio zaproponowano nauczycielom: “Religia i ateizm jako zjawiska naturalne ( webinar). Tematem zainteresował nauczycieli Uniwersytet SWPS Strefa Psyche. Takie i podobne szkolenia dostają kadry pedagogiczne na swoje skrzynki mailowe. Często uczestniczą w tych szkoleniach, bo przecież dobrze to wygląda w półrocznych lub rocznych sprawozdaniach.  Są to już setki i tysiące, szczególnie webinarów o b. niskim poziomie intelektualnym, ale ideologicznie właściwe”. Powyższy webinar zorganizowany został w ramach Dni Darwina, co tłumaczy wszystko, a postać “naukowczyni” prowadzącej nie pozostawia złudzeń.

Na stronie SWPS – reklamującej się jako “psychologia bez cenzury” –  znajduje się wiele dostępnych materiałów m.in podcasty. Oto szczególnie oburzający wśród nich: Sex working – zagrożenia i redukcja szkód w branży usług seksualnych (podcast), będący  – także zdaniem wielu komentatorów pod nagraniem – skandaliczną promocją prostytucji przez uczelnię wyższą.

Nauczycielu! Uważaj na szkolenia on-line! Krytycznie oceniaj nadsyłane propozycje!

Podziel się wątpliwościami, co do tematyki szkoleń, szczególnie gdy zawierają ideologizujące lub gorszące, a nawet przestępcze [np. promujące zachowania przestępcze, jak pedofilia, pornografia, wczesna inicjacja seksualna itp.] treści.

 

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *