MEiN deklaruje rozbudowę szkół specjalnych. ROS oczekuje konkretnego działania!

Ruch Ochrony Szkoły zauważa deklarację Ministra w kwestii powstania funduszu wsparcia rozbudowy szkół specjalnych, o czym mówi poniższy komunikat PAP.

Oczekujemy konkretnych działań od MEiN oraz spójności polityki oświatowej w Polsce – obecny dwugłos samorządów i rządu w tej kwestii jest wielce niepokojący. Oczekujemy autonomii polskiej oświaty wobec UE! Zwracamy uwagę na pilną konieczność porzucenia “inkluzyjnej opcji” w oświacie.

ROS

Nasz komentarz na antenie Radia Maryja:

https://www.radiomaryja.pl/multimedia/minister-przemyslaw-czarnek-wyrazil-potrzebe-stworzenia-oddzielnego-funduszu-wsparcia-rozbudowy-szkol-specjalnych/

—————————-

14.02.2023, 00:25 Lublin (PAP)
Czarnek: potrzeba oddzielnego funduszu wsparcia rozbudowy szkół specjalnych
Potrzeba oddzielnego funduszu wsparcia rozbudowy szkół specjalnych, bo my w Polsce na największą skalę i w najwyższym stopniu dbamy o wszystkie dzieci – powiedział w poniedziałek szef MEiN Przemysław Czarnek podczas spotkania z mieszkańcami Lublina.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek uczestniczył w poniedziałek w spotkaniu z mieszkańcami zorganizowanym w Lubelskim Parku Naukowo Technologicznym w Lublinie, podczas którego ogłosił plan utworzenia funduszu wsparcia rozbudowy szkół specjalnych.

“Chcę – i to jest mój projekt na najbliższą przyszłość również wyborczą, ale przede wszystkim powyborczą – uruchomienia specjalnego funduszu wsparcia rozbudowy szkół specjalnych” – stwierdził odpowiadając na pytanie jednego z uczestników spotkania. Jak dodał, już dzisiaj część samorządowców finansuje modernizację i rozbudowę szkół specjalnych z Polskiego Ładu.

Potrzeba oddzielnego funduszu, z którego będzie można brać na szkolnictwo specjalne, bo jest nam ono potrzebne. Bo my w Polsce na największa skalę i w najwyższym stopniu dbamy o wszystkie dzieci” – powiedział

“Nie radzimy sobie – w cudzysłowie – jak kraje Europy Zachodniej, które eliminują te dzieci na etapie jeszcze… wiemy jakim. My pozwalamy im żyć, dlatego nam jest potrzebna opieka w szkołach specjalnych nad nimi, bo potrzebują jakości kształcenia, która tam jest zagwarantowana” – uzasadnił.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *