Polacy chcą ocen z zachowania na świadectwach szkolnych – sondaż

Pomysły lansowane przez MEN całkowicie rozmijają się ze społecznymi oczekiwaniami! B. Nowacka nie przekona rozsądnych Polaków do rezygnacji z narzędzi dyscyplinujących w szkole.
Ponad 60 proc. badanych w sondażu IBRiS dla Radia ZET negatywnie oceniło pomysł minister edukacji Barbary Nowackiej dotyczący likwidacji ocen z zachowania.

W badaniu 23,6 proc. ankietowanych stwierdziło, że raczej nie zgadza się z pomysłem likwidacji oceny z zachowania na świadectwie, a 36,8 proc. – zdecydowanie się nie zgadza. Zdaniem 30,6 proc. badanych byłoby to dobre rozwiązanie, a 9,1 proc. nie ma na ten temat zdania.

Sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie Radia ZET został przeprowadzony w dniach 21-22.06.2024 r. metodą CATI na reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie 1067 osób. (PAP)

Podczas zebrań w szkołach przed rozpoczęciem roku szkolnego przypilnujmy, by przypadkiem nie wprowadzano “dobrostanowych” rozwiązań likwidujących oceny ze sprawowania oraz – by przywrócono w ramach wewnętrznych rozwiązań w szkole – oceny z prac domowych oraz w wypadku ich niewykonania przez ucznia.

 

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *