Komunikat prasowy II Ogólnopolskiego Forum Organizacji Prorodzinnych

29 lipca 2023 r. w Warszawie odbyło się II Ogólnopolskie Forum Organizacji Prorodzinnych.

Organizacje z różnych regionów Polski działające na polu edukacji, oświaty, wychowania dzieci i młodzieży, organizacje prorodzinne spotkały się by podsumować stan polskiej rzeczywistości społecznej, etycznej, rodzinnej. Pomimo wakacyjnego sezonu frekwencja dopisała.

Celem spotkania była konsolidacja, integracja działań i wymiana doświadczeń organizacji zmagających się na co dzień z współczesnymi problemami i zagrożeniami ideologicznymi związanymi polityką globalistyczną, na które narażone są polskie rodziny, a zwłaszcza ich najmłodsi i najsłabsi członkowie. W spotkaniu wzięło udział około czterdziestu przedstawicieli odpowiednich instytucji oraz osób zajmujących się powyższą problematyką. Uczestniczyli w nim zaangażowani w działalność prorodzinną rodzice, psychologowie, pedagodzy, politycy, osoby duchowne.

Na spotkaniu które trwało blisko osiem godzin każdy ze zgłoszonych przedstawicieli miał okazję podzielić się własnym doświadczeniami odnośnie ofensywy nowych zagrożeń, takich jak ideologie gender i LGBT, propagowane wśród młodzieży zjawisko tranzycji, dążenie do wprowadzenia ustaw tak zwanej aborcji eugenicznej, polityczne dążenia do umożliwienia odpowiednim władzom eksperymentów na dzieciach związanych z wdrażaniem nowych, niesprawdzonych preparatów medycznych, a także nowym zagrożeniem, którym jest ekspansywne wdrażanie (również w Polsce) tak zwanej edukacji włączającej i związanej z nią projektowaną likwidacją szkół specjalnych.

Podsumowaniem spotkania było wydanie wspólnego oświadczenia. Zebrano również podpisy pod Listem skierowanym do władz (prezydent, premier, minister edukacji) dotyczącym edukacji włączającej.

Wystąpienia prelegentów dostępne są na stronie forum-prorodzinne.pl, stronach organizacji i w Internecie.

Oświadczenie organizatora dostępne jest na YouTube  https://www.youtube.com/watch?v=7JKFmtuzvvw

Polecamy!

Odezwa Uczestników:

Odezwa Uczestników II Forum Organizacji Prorodzinnych w Warszawie

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *