Nauczyciele ze Stowarzyszenia “Nauczyciele dla Wolności” o Edukacji Włączającej

Przedstawiamy opinię nauczycieli praktyków na temat wprowadzanej w polskich szkołach tzw. Edukacji Włączającej. Jak wygląda inkluzja na zwykłych lekcjach?

” Nauczyciele dla Wolności:

…Słyszymy że edukacja włączająca to przyszłość polskiej edukacji. Promocji tej pseudoedukacji poświęcona jest strona “Edukacja w zasięgu ręki” Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Pięknie brzmiącymi hasłami promuje się nowy model nauczania. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego, w którym odnosimy się do zwodniczych haseł przyświecających edukacji włączającej i przestrzegamy przed jej fatalnymi skutkami, które już obserwujemy w szkołach.
O szczególnie drastycznych przypadkach związanych z wdrażaniem edukacji włączającej: agresja wobec kolegów i nauczycieli, obnażanie się i samogwałty podczas lekcji, dezorganizacja edukacji, opóźnienia w realizacji podstawy programowej, brak skutecznego wsparcia uczniów niepełnosprawnych – informujmy Kuratorium i Rzecznika Praw Dziecka oraz  Stowarzyszenie https://nauczycieledlawolnosci.pl/kontakt-z-nami/ … ”

ZAPRASZAMY zarówno nauczycieli jak i rodziców  do dzielenia się swoimi doświadczeniami – gdyż coraz więcej naszych dzieci uczestniczy w rzeczywistości tzw. inkluzji w szkole.

 

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *