Marsze dla Życia i Rodziny przeszły w całej Polsce – 2024

Piękne i radosne marsze dla Życia i Rodziny przeszły w wielu miastach całej Polski – nie przeszkodziła czasem nie najlepsza, deszczowa pogoda.

Dobre humory  dopisywały a po Marszu odbywały się  koncerty, spotkania z ciekawymi ludźmi, można było również porozmawiać z przedstawicielami różnych Stowarzyszeń i organizacji. Oto kilka głosów uczestników:

“…Marsz dla Życia – świetnie zorganizowane przedsięwzięcie, mogliśmy być tylko na samym marszu ale i tak wspaniale było iść ulicami Gdańska mając dookoła tak wiele osób, którym zależy na życiu, na wartościach, na przyszłości naszych dzieci…”

“… Marsz był fantastyczną manifestacją pokazująca jak ważną rolę w życiu pełni rodzina. Byłem pod ogromnym wrażeniem ilość osób biorących udział w marszu. Wszyscy byliśmy pogodni i pełni radości. Obserwowałem jak z zaangażowaniem uczestnicy brali czynny udział w konferencjach i zabawach plenerowych zorganizowanych po marszu. Sama organizacja tego przedsięwzięcia była na bardzo wysokim poziomie. …”

“…  szczególnie dużo młodych rodzin, które napełniały nasze serca największą radością! ❣️ Po Marszu zaś, znakomicie zorganizowany Festiwal dla Życia! Strefa inspiracji – ciekawe wystąpienia i możliwość zadawania pytań. Domowy Kościół zorganizował możliwość uczestniczenia w namiocie przy stolikach w tzw. Dialogu małżeńskim. Małżonkowie otrzymali pytania pomocnicze na kartkach. Zainteresowanie dialogiem było olbrzymie. Później w godzinach 19.00-20.00 uczestniczyliśmy w spotkaniu w Strefie inspiracji z księdzem Dominikiem i panią Eweliną. Bardzo ciekawe wystąpienia. Ksiądz poprowadził odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i na koniec po błogosławił wszystkich. Można było nabyć bardzo ciekawe książki i uzyskać autograf rozmawiając z autorami. Jesteśmy przeszczęśliwi, że uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu co podkreśliliśmy naszym dreskodem…”

“…. Marsz dla Życia i Rodziny oraz Festiwal dla Życia – przepiękne wydarzenia! Niezwykłe, wielopokoleniowe spotkanie prawnuków, wnuków, rodziców, dziadków i pradziadków. Wspaniała atmosfera życzliwości, pokoju i kultura uczestników na najwyższym poziomie (używane i słyszalne przez wszystkich przepiękne, polskie słownictwo)!
Wręcz nie można było oderwać wzroku od wspaniałych atrakcji, przygotowanych dla najmłodszych, w których, jak się okazało z radością uczestniczyły i dzieci i rodzice, a często dziadkowie. Można było porozmawiać z księdzem i siostrą zakonną i wszyscy byli bardzo zatroskani życiem i wsparciem dla rodzin, bo właśnie z nich wywodzi się życie, które łączy pokolenia. Byłem świadkiem rozmowy młodego chłopaka z kapłanem, gdzie chłopak pytał o rekolekcje charyzmatyczne prowadzone przez księdza Bashoborę z Ugandy ze względu na cuda uzdrowienia i okazało się, że to nie ksiądz uzdrawia duszę i ciało, tylko Pan Jezus!
Słyszałem również świadectwo wyciągnięcia że strasznego nałogu dzięki wstawiennictwu Matki Bożej i to świadectwo zrobiło na kapłanie bardzo duże wrażenie, tym bardziej, że zgromadzenie, którym ten ksiądz posługuje jest właśnie ofiarowane Najświętszej Panience. Bardzo się cieszę, że na marszu i podczas festiwalu spotkaliśmy wielu przyjaciół, a także widzieliśmy dużo znajomych twarzy. Po minionym roku okazało się, że dorośli nic się nie zmienili, ale za to dzieci bardzo urosły 🙂
Ave Maryja!  Adam …”

 

Jednym z ważnych tematów podejmowanych podczas przemówień oraz rozmów był STAN POLSKIEJ EDUKACJI oraz jej przyszłość. Przedstawiciel Koalicji na Rzecz Ocalenia Polskiej Szkoły oraz Nauczycieli Dla Wolności, Grażyna Lubszczyk podjęła temat: “Nie dajmy sobie odebrać pierwszeństwa w wychowaniu swoich dzieci!”. Całość wypowiedzi poniżej:

 

Pamiętamy, iż Wiara w Boga doda nami sił do stanięcia w prawdzie oraz obrony naszych polskich Rodzin, które są siłą i przyszłością naszego Narodu !

 

Gdańsk 2024 (fot. Mirosław Puk)

 

Warszawa

 

 

 

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *